Cryonite kuru buz tabancası

Cryonite Co2 tabancası haşereleri dondurarak yok eder. Dondurma işlemi hızlı olup çok düşük sıcaklıklardadır. Dondurma hızı etkinlik için önemlidir. Yok etme Cryonite tabancasının özel dizayn edilmiş patentli püskürtme ağzı ile sağladığı karbondioksit karı ile gerçekleşmektedir.
Donmuş karbondioksit kuru buz olarak adlandırılır ve süblime özelliğinden dolayı buz halinden direkt gaz haline geçer, su fazı bulunmamaktadır. Bu elektrik panoları, prizler ve motor kısımlarına dahi uygulama yapabilme imkanı sağlamaktadır.
Kar partiküllerinin boyutu ve hızının optimal kombinasyonuna rağmen zararlıların kurtulmalarını engelleyerek yumurta, larva evreleri de dahil ergini hızla soğutur.
Cryonite tabancasının dizayn olarak kullanım kolaylığı sağlaması ve teleskopik-uzayabilen gaz boynu biçimi ile 90° ye yakın bükülebilme özelliği ile birçok noktada kullanım imkanı sağlar
Cryonite tabancasının püskürttüğü buz uzun boruların ve kombine makinelerin dahi içlerine ve yüzeylerdeki yarık ve çatlaklara ulaşabilmektedir.
 
             
Cryonite ile sağlanan avantajlar:
  • Uygulama alanını boşaltmak gerekmez
  • İmalatın da durması gerekmeyecektir
  • Gıda maddesine temas edebileceği yüzeylerde de kullanılabilir
  • Uygulama sonrası alana hemen girilebilir